MAPA ATRAKCJI W NASZEJ OKOLICY

Idealne miejsce na relaks, spacery czy sporty wodne. Można tu wynająć łódkę lub rower wodny. Jezioro Żywieckie jest położone na granicy Kotliny Żywieckiej i Beskidu Małego. Powierzchnia Jeziora Żywieckiego wynosi około 10 km2. Maksymalna głębokość wynosi 26,8 m, a zapora ma wysokość 39 m. Jezioro Żywieckie chętnie odwiedzają wielbiciele białych żagli.

Szczyt w Beskidzie Żywieckim, który wznosi się na wysokość 1557m n.p.m., idealny do uprawiania narciarstwa zimą oraz trekkingu latem. Z góry rozciągają się wspaniałe panoramy. Nie od dziś wiadomo, że w okolicy panują dość dobre warunki narciarskie. Zapewne dlatego, że pokrywa śnieżna w Beskidzie Żywieckim utrzymuje się relatywnie długo – nawet aż do maja. Jest to zasługa specyficznego mikroklimatu, Narciarze chwalą sobie szczególnie Korbielów ze sporym Ośrodkiem Narciarskim Pilsko

 

To szczyt, który należy do grupy Lipowskiego Wierchu i Romanki w Beskidzie Żywieckim. Jej wysokość wynosi 1322 m n.p.m. i jest zwornikiem dla trzech grzbietów. Z jednej strony, grzbietem południowo-wschodnim, poprzez bezimienną przełęcz wita się z Trzema Kopcami z grupy Pilska. W południowym kierunku, z pomocą przełęczy Pawlusia, wiedzie w stronę Romanki. Ostatni grzbiet, w kierunku południowo-zachodnim, podąża do Redykalnego Wierchu. Sam szczyt jest praktycznie całkowicie zalesiony, jednak tuż pod nim znajdują się dwie polany. Na północnych stokach znajduje się Hala Koziorka, a na północno-zachodnich jest Hala Rysianka, gdzie znajduje się Schronisko PTTK. 

Wodospad na potoku Sopotnia jest największym wodospadem w całych polskich Beskidach. Znajduje się w centrum miejscowości Sopotnia Wielka. Ma wysokość około 10 metrów. Wodospad w Sopotni jest rzadko spotykanym przykładem wodospadu kataklinalnego, w którym to warstwy skał opadają stromo, w tym samym kierunku, co bieg wody.

Nazywana także „Królową Beskidów”, to jedna z najbardziej malowniczych gór w Polsce, położona w Beskidzie Żywieckim. Jej majestatyczny wierzchołek, Diablak, wznosi się na wysokość 1725 m n.p.m. i stanowi popularny cel dla turystów oraz miłośników przyrody. Ze szczytu rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na Beskidy, Tatry oraz pobliskie doliny. W dni bezchmurne można dostrzec nawet Wysokie Tatry. Oprócz wędrówek górskich, region oferuje także możliwości uprawiania innych sportów, takich jak jazda na rowerze, narciarstwo czy wspinaczka.

Znajduje się w centrum Żywca, w pobliżu pałacu i katedry Narodzenia NMP, u wlotu do wspaniałego zabytkowego parku zamkowego, zwanego też Parkiem Habsburgów. Zamek nosi nazwę Stary, ponieważ naprzeciw niego stoi tzw. Nowy Zamek czyli Pałac Habsburgów. Zamek jest udostępniany dla turystów w postaci muzeum Miejskiego, zabytek jest gruntownie odnowiony i prezentuje się fantastycznie. Zamek i pałac otacza piękny zabytkowy Park Pałacowy, kryjący ciekawy Domek Chiński, Stajnię Miejską i Mini Zoo. 

To wyjątkowe miejsce, które przenosi odwiedzających w fascynujący świat piwowarstwa i tradycji browarniczych. Położone w malowniczej scenerii Beskidu Żywieckiego, muzeum znajduje się w historycznym kompleksie browaru, który został założony w 1856 roku, fascynujące miejsce dla miłośników piwa, gdzie można poznać historię browarnictwa w tym  regionie. Zorganizowane wycieczki po browarze pozwalają na zobaczenie produkcji piwa na żywo. W muzeum znajduje się także piwnica, gdzie można spróbować różnych rodzajów piwa produkowanych w Żywcu, w tym lokalnych specjałów, które na pewno zachwycą smakoszy.

to jedna z najbardziej malowniczych i znanych atrakcji turystycznych w Beskidzie Żywieckim. Wznosi się na wysokość 761 m n.p.m. i oferuje wspaniałe widoki oraz różnorodne atrakcje zarówno dla miłośników przyrody, jak i sportów ekstremalnych. Popularne miejsce do uprawiania paralotniarstwa oraz pieszych wędrówek z panoramą jeziora i okolicznych gór.v